Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinehistoriamalegodomku blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DARIUSZ MAŁY
14837 odwiedzin | wpisów: 28, komentarzy: 82, obserwuje: 31
 

To już ROK...

autor: historiamalegodomku blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dokładnie tyle minęło od kiedy zdecydowałam założyć bloga i dodać pierwszy wpis o historii małego domku :D Najlepsze w tym wszystkim jest to, że odkrywałam to dzisiaj zupełnie przypadkowo. W chwili wolnego czasu przeglądałam wpisy innych blogowiczów, co od początku kiedy to pierwszy raz znalazłam się na  stronie mojabudowa.pl jest dla czymś bardzo ciekawym i wciągającym, to nieoceniona skarbnica wiedzy. Wróciłam myślami do swoich początków i tak o to zaczęłam przeglądać swojego bloga. Kompletnie nie spodziewałam się, że datą pierwszego wpisu będzie 30.05.2017 r. Także czas otworzyć szampana i świętować :D 

Wspominając troszkę to co działo się rok temu wrzucę kilka zdjęć z archiwum ;)

To jedno z moich ulubionych zdjęć :) wtedy najwięcej radości sprawiało nam spędzanie czasu na działce, która jest wyczyszczona, czyli pozbawiona różnych drzewek i krzaczków oraz planowanie jak to będzie kiedy dariusz wyrośnie z ziemi. W owym czasie dariusz miał mieć antracytową dachówkę, okna miały być z ramkami w szybach i w ogóle nasz dariusz miał mieć tyle okien, ile w projekcie :D 

Tak się też złożyło, że nawet mamy "prezent" rocznicowy. MAMY OKNA!!! Zamówienie zostało złożone 3 tygodnie temu, a dzisiaj od godziny 7 rano nastąpiło montowanie. Wybór padł na okna Salamander , 3-szybowe plus rolety elektryczne zewnętrzne. Decyzja wyboru właśnie takich okien zostało podjęta po przeanalizowaniu 5 ofert, od firm, które znajdują się w naszej okolicy. Szczerze mówiąc rozpiętość cenowa była szeroko i moim zdaniem niektóre oferty były naprawdę "szalone". Niestety jest jedno małe ale, małe i okrągłe, a mianowicie, okienko w spiżarni nie dotarło i musimy jeszcze na nie trochę poczekać.


A tak okienka wyglądają z bliska

Muszę również nadrobić zaległości ze zdjęciami, ponieważ mamy też większość ścianek działowych wymurowanych. Mała fotorelacja z prac:

Nadal mam problem z dodawaniem zdjęć z pionie, ale myśle, że przy oglądaniu to nie jest aż tak dużo problem ;)

Czekamy na zakończenie ścianek, bo jesteśmy ogromnie ciekawi, jak będzie wyglądać spiżarnia. Firmy do elektryki oraz tynków już wybrane.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie i ogromnie cieszy nas widok ilości wyświetleń naszego bloga, mamy nadzieję, że za rok w drugą rocznicę, wpisy będą już dodawane prosto z samego dariusza :D

Komentarze (1)
autor:roleksik  dodano: 2018-05-31 | 09:03:13
Gratuluję postępów! Dom prezentuje się świetnie z oknami w tym pięknym kolorze 😉 trzymam kciuki za Wasz plan zamieszkania przed drugą rocznicą 🙂

Aktualizacja :D

autor: historiamalegodomku blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jednak mamy już okna dachowe wstawione :D

MAMY DACH!! :)

autor: historiamalegodomku blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W końcu doczekaliśmy się tego momentu i mamy piękny dach. Wybór padł na dachówkę Roben kolor Piemont miedziana angobowana. Cudownie wtapia się w otoczenie oraz daje świetny efekt w połączeniu z zielenią, która otacza naszą działkę z każdej strony.Ten  smugi, które widać na dachu to efekt przycinania dachówki i pyłu,który po tym pozostał.

Komin jest wykończony tzw. łuską. Naprawdę świetnie się prezentuje i świetnie wpasowuje do dachówki. 

Na dniach mają zostać zamontowane okna dachowe, wybór padł na firmę Fakro FTS-V U2. Za ok. 3 tygodnie również powinny pojawić się na naszej budowie pozostałe okna.

Tutaj zdjęcia; kolor wybranych ram okiennych do dachówki (jeszcze na paletach :D)

Dodatkowo mała fotorelacja z powstawania dachu ;)Kolejny wpis to pewnie będzie relacja z montażu okien. Czekamy też na dostawę suporeksa na ścianki działowe, tylko niestety zaczynają się już braki w magazynach. Na szczęście etap murowania ścian zewnętrznych mamy już za sobą, bo ponoć ludzie czekają już w kolejkach po bloczki. My też mieliśmy zacząć przygodę od marca, na szczęście łaskawa pogoda i chęć ekipy do pracy doprowadziły nas do świetnego efektu.
Komentarze (3)
autor:marcinianeta  dodano: 2018-05-14 | 20:09:20
Pięknie to wyszło! W dobie nowoczesnych płaskich dachów ja ciągle pozostaję fanem tych klasycznych - dwuspadowych. Mają niepowtarzalny klimat - dlatego między innymi zdecydowaliśmy się na budowę Atreusza Małego - mam nadzieję, że nasz dach, chociaż pokryty blachodachówką, będzie wyglądał równie pięknie! Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!
Tytuł: dach
Odpowiedź do marcinianeta
autor:historiamalegodomku  dodano: 2018-05-14 | 20:17:40
to prawda domki z takimi dachami są piękne w swojej prostocie oraz moim zdaniem kojarzą się z miłych, swojskich, rodzinnym klimatem :) Wasz dach na pewno będzie wyglądał równie pieknie, blachodachówka też potrafi dodać domom sporo uroku ;) pozdrawiam
autor:mrozik007  dodano: 2018-05-15 | 04:20:50
Piękny dach! Można wiedzieć ile wyszło za cały dach ?